1. 05. 2016 - VI Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj  nabożeństwo majowe z Litania Loretańską śpiewaną o godz. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza tych, którzy wybierają się na Mszę św. o godz. 19.00.

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- jutro = św. Atanazego, Bpa i doktora Kościoła

- we wtorek = uroczystość NMP Królowej Polski

- w środę = św. Floriana, męczennika i patrona naszych strażaków

- w piątek = święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

3. W poniedziałek, wtorek i w środę przeżywać będziemy Dni Krzyżowe przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 18.30 odprawimy procesje błagalne o dobre urodzaje. Potem Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy naszych rolników, ogrodników i działkowiczów.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek miesiąca - będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Okrój. Zapraszamy.

- I piątek miesiąca, poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa. Z rana odwiedzimy naszych chorych w ich domach. Okazja do spowiedzi Ipiątkowej od godz. 16.00 do godz. 17.00. Potem Msza św. dla dzieci i młodzie- ży a o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz kolektą i modlitwą za misje. Zapraszamy

- I sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. wynagradzający za nasze grzechy i całego świata, który poprowadzi Róża Matek pani Cirockiej. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę - drugą w miesiącu - kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na dokończenie rozpoczętych już prac konserwatorskich, którą polecamy Waszej życzliwej ofiarności.

6. Ks. dr Marek Trybowski odpowiedzialny za Hospicjum Domowe w Kartuzach bardzo dziękuje za złożone ofiary w ramach akcji „Pola nadziei 2016” i informuje, że zebrano w naszej parafii: 3427,57,- zł najwięcej w całym dekanacie. „Bóg Wam zapłać”

7. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny: Anity Sikora, Doroty Piernickiej i Haliny Wejer

8. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest jeszcze „Pielgrzym”, jest nowy „Gość Niedzielny”, dla młodzieży „Miłujcie się” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię; życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie.