15. 01. 2017 - II Niedziela Zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. W środę rozpoczniemy w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy podczas swojego długiego pontyfikatu przypominał Św. Jan Paweł II.

3. Rodzinę Żywego Różańca prosimy, byście teraz, kiedy zakończymy kolędę,  modlili się: „ o jedność wszystkich chrześcijan”

4. Dzisiaj, o godz. 16.00 w naszym Gimnazjum odbędzie się uroczystość „Dnia Babci i Dziadka”. Żadnej Babci i Dziadka nie może tam zabraknąć.

5. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. . Serdecznie zapraszamy.

6.W sobotę - 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a zaraz w niedzielę - 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych Kochanych Dziadków i Drogie Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana za nich Komunia Święta i serdeczna pamięć.

7. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”  i pamiątki z Sanktuarium

8. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej. Swój dyżur mają rodziny z Sianowa: Karoliny Plichta, Danuty Kwidzińskiej i Urszuli Płotka

9. Na ogrzewanie kościoła swój datek złożyły następujące rodziny: z Sianowskiej Huty: - rodziny pp. Okrój i Wojtala oraz Kazimierza Pelcer, - z Młyńska: - Browarczyk Wojciech, - ze Staniszewa - Stanisław Szutenberg, Gruba Marcin, Helena Plichta i jedna rodzina prosząca o anonimowość oraz - z Kamionki - jedna rodzina prosząca o anonimowość. „Bóg Wam zapłać”.

10. Kolęda : dzisiaj kolędujemy: od godz. 12.30 ks. prob. - Staniszewo Kalwaria - część II - od końca i od godz. 13.00 ks. Wojciech - Kolonia - część V = od pana Andrzeja Lehman do pana Jarosława Miotk

16.I. - poniedziałek od godz. 16.00 kolędujemy: Kolonia - część VI = od pana Romana Stankowskiego do pana Piotra Syldatk oraz część VII = od pana Wiesława Szynszeckiego do pana Karola Rychert

17.I. - wtorek od godz. 16.00 kolędujemy: ks. prob. - Kolonia część VIII - od pana Michała Szuty do pana Jacka Szwaby a ks. Wojciech - Kolonia część IX - od pana Jerzego Formeli do pana Mirosława Szymichowskiego

18.I. - środa od godz. 16.00 kolęduje: ks. Wojciech - Kolonia część X - od pana Lucjana Dzienisz do pana Gerarda Arendt.

Na tym zakończymy kolędowanie. Tych parafian, których nie było w domu w czasie kolędowania prosimy (o ile zechcą) zgłosić chęć przyjęcia błogosławieństwa, to umówimy się na konkretny dzień i godzinę.

11. Ostatnio zmarły nasze parafianki: śp. + Irena Szymichowska z Koloni. Pogrzeb w poniedziałek o godz.10.00. śp. + Gertruda Jóskowska z Cieszonka. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. i śp. + Agnieszka Węsierska Tesen ze Staniszewa Wyb. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Nasze zmarłe parafianki polecajmy łasce Bożego Miłosierdzia.

12. Ogłoszenie z kartki …

13. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie.