16. 07.2017 - XV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj wraz z pielgrzymami z różnych zakątków naszej pięknej Ziemi Kaszubskiej przeżywamy doroczny odpust ku czci M.B. Szkaplerznej Pani Sianowskiej. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie nasz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Początek uroczystości w Sanktuarium skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego. Po Mszy św. procesyjnie wrócimy do Sanktuarium. Tu  nastąpi  pożegnanie pielgrzymów i nałożenie nowych szkaplerzy .

2. Dzisiaj jeszcze o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza Św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy na godz. 20.30 na Różaniec Św., a po Różańcu o 21.00 odprawimy Apel Sianowski z procesją maryjną na Placu Pielgrzymkowym. Proszę przynieść ze sobą świece i książeczkę „Nieustająca Nowenna”.

3. Do przyszłej niedzieli trwamy w Oktawie naszego Wielkiego Odpustu. Godziny nabożeństw codziennie są takie same:

7.3 0 – śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

8.00 – Msza Św. z kazaniem

9.30 – odmawiamy Różaniec Św.

10.00 – Msza Św. z kazaniem

18.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia albo zamiennie Droga Krzyżowa

19.00 – Msza Św. z kazaniem

20.30 – odmawiamy Różaniec Św.

21.00 – Apel Sianowski z procesją ze świecami po placu pielgrzymkowym.

Codziennie są dwie uroczyste Msze Św. – o godz. 10.00 i o 19.00 z kazaniem O. Jessego. Zmieniać się będą jedynie poszczególne grupy objęte naszą modlitwą. I tak:

- w poniedziałek zapraszamy rodziców z dziećmi; po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci,  niemowląt i matek w stanie błogosławionym

- we wtorek zapraszamy narzeczonych i zakochanych oraz poszukujących tej drugiej połowy

- w środę zapraszamy członków wszelkiego rodzaju Bractw i Stowarzyszeń Religijnych: Żywy Różaniec, czcicieli Bożego Miłosierdzia, III zakon Św. Franciszka, Bractwo Świętego Szkaplerza….

- w czwartek na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy kapłanów, diakonów, kleryków, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św., lektorów i ministrantów oraz wiernych. Natomiast na 19.00 – zapraszamy Strażaków z rodzinami z całego powiatu

- w piątek zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze; odnowimy przyrzeczenia ślubne

- w sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00 rolników z całego powiatu a na 19.00 – kierowców i poszkodowanych w wypadkach. Po Mszy Św. odprawimy obrzęd poświęcenia pojazdów.

- w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców (prosimy, aby przedstawiciel przed Mszą św. w zakrystii zgłosił swoje przedsiębiorstwo, byśmy wiedzieli za kogo mamy się modlić we Mszy św.), a na Sumę o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich samorządowców. Będzie to ich już VIII zorganizowana pielgrzymka do Pani Sianowskiej. Sumie przewodniczyć będzie Ks. Prałat Marian Szczepiński z Kościerzyny

- w poniedziałek za tydzień owoce  odpustowe ofiarujemy za naszych zmarłych podczas Mszy św. na Cmentarzu Parafialnym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 11.30. Dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Klaudii Sikora, Doroty Gołąbek, Anny Stenka, Kingi Wandtke i Grażyny Okrój

5. Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny”. Polecamy Waszej szczególnej uwadze książki o Sianowie i Kalendarz Fatimski na 2018 rok

6. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wiele duchowych przeżyć, życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” pod zwykłymi warunkami i zapraszamy ponownie zwłaszcza teraz w Oktawie naszego Odpustu, a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.