24. 09.2017 - XXV Niedziela Zwykła

1. Jutro przypada 25 dzień w miesiącu, a w naszej parafii „Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.  O godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. - w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza członków Duchowej Adopcji

2. W czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w naszym Sanktuarium „Peregrynacja Figury Matki Bożej z Fatimy” w Dekanacie Kartuskim z racji 100tulecia Objawień i potrwa do piątku wg programu wywie - szonego w gablocie i na naszej stronie internetowej.

18.15 – śpiewamy Godzinki – w tym czasie okazja do spowiedzi św.

18.45 – wprowadzenie Figury MB Fatimskiej i złożenie róż przed figurą (różę będzie można nabyć na stoliku w kruchcie kościoła

19.00 – Msza św. wszystkich kapłanów dekanatu kartuskiego

- Procesja Fatimska ze świecami i modlitwa o powołania

21.00 – Apel Jasnogórski z konferencją

3. Piątkowe spotkanie z MB Fatimską rozpoczniemy śpiewem Godzinek.

8.00 – Msza św. z kazaniem i czas na osobiste modlitwy

10.00 – nawiedzą Figurę Fatimską dzieci z naszego dekanatu

10.45 – nawiedzi Figurę Fatimską młodzież z Dekanatu Kartuskiego

12.00 – Anioł Pański i Godzina Łaski

14.00 – Różaniec wynagradzający

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 – Msza św. na zakończenie „Peregrynacji” z „Aktem zawierzenia dekanatu MB Fatimskiej” i pożegnanie Figury MB Fatimskiej (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00)

4. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc maryjnego rozmodlenia na różańcu. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w kościele codziennie: w niedziele – przed sumą o godz. 10.30, w dni powszednie – przed Mszą Św. wieczorną, czyli o godz. 17.30. Tym nabożeństwom prze - wodniczyć będą poszczególne Róże Żywego Różańca według grafiku wywieszonego w gablotce w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Postarajmy się w tym miesiącu odmówić chociażby 1 dziesiątek i to każdy. Również prosimy o wspólne odmawianie Różańca w kaplicy w Pomieczyńskiej Hucie i w Sianowskiej Hucie o godz. 19,00.

5. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.. Swój dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Haliny Hinc, Aleksandry Labuda i Janiny Sikora

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką; jest nowy „Pielgrzym”,  „Gość Niedzielny”  i wydanie specjalne „Pielgrzym Plus”, który będzie nam potrzebny podczas „Peregrynacji”

7 .  Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli.