21. 08. 2016 - XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ponownie zapraszamy na wspólną modlitwę wieczorną do Sanktuarium: o godz. 19.00 – Msza św., o godz. 20,30 - Różaniec Św., a o 21.00 - Apel Sianowski z procesją maryjną ze świecami po Placu Pielgrzymkowym, którą poprowadzi parafia N.M.P. Matki Kościoła z Tczewa a za tydzień parafia z Prokowa

2. W czwartek przypada 25 dzień w miesiącu – Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W czwartek również będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska.  Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Duchowej Adopcji.

4. W piątek przypada uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. W parafii Prokowo odpust parafialny, suma odpustowa o godz. 11.30, na którą zaprasza proboszcz ks. Grzegorz

5. Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 . Dyżur mają rodziny: Elżbiety Markowskiej, Elżbiety Pobłockiej i Bernadety Cirockiej.

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Pielgrzym”. Jest album o parafii sianowskiej oraz książka pana Eugeniusza Pryczkow- skiego również o Sianowie w opracowaniu naukowym w cenie 50 zł. Polecamy je Waszej uwadze.

7. W środę odbyło się kolejne posiedzenie Rady Parafialnej i ustaliliśmy, że na odpust wrześniowy girlandy 2 x po 20 m plotą mieszkańcy Sianowskiej Huty. I tak jeden wieniec plotą mieszkańcy lewej strony, odpowiedzialny - pan Franciszek Szwaba, a drugi mieszkańcy prawej strony, odpowiedzialni: pani Mirosława Konrath i pan Brunon Szweda. Wieńce prosimy dostarczyć w piątek przed odpustem do godz. 14.00.

8. Pieczę nad porządkiem i bezpieczeństwem pielgrzymów podczas wrześniowego odpustu mają strażacy z OSP Pomieczyńska Huta

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.