28. 05. 2017 - VII Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

2. Dzisiaj  nabożeństwo majowe z Litania Loretańską o godz. 16.00, które poprowadzą dzieci I-komunijne Zapraszamy do licznego udziału.

3. Jutro dzieci z klasy 4 obchodzić będą swoją 1 rocznicę uroczystej I Komunii św. Zapraszamy je wraz z rodzicami na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00.

4. W środę przypada święto „Nawiedzenia N.M.P.

5. W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Bożego Serca. Wielu pamięta jeszcze praktykę specjalnego poświęcenia rodzin Najśw. Sercu Pana Jezusa. Tyle pokoleń dobrych ojców i matek, tyle powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych kształtowało się w szkole Jezusowego Serca. To Boże Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Nabożeństwo czerwcowe odprawiać będziemy w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

- I czwartek miesiąca, poświęcony naszym modlitwom za kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa kleryków i o nowe powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Przed Mszą Św., będzie Adoracja Najśw. Sakra - mentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Doroty Pakura. Zapraszamy.

- I piątek miesiąca, poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią św. wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana odwiedzimy naszych chorych. Okazja do spowiedzi św. Ipiątkowej dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 – 17.00 i o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Potem o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z wysta -wieniem Najśw. Sakramentu.

- I sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą Św. odmówimy Różaniec św. w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Rodziców św. Siostry Faustyny. Zapraszamy.

7. W piątek o godz. 15.30 - przed Domem Pielgrzyma zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Na stole w kruchcie kościoła są specjalne ulotki informujące. Sprzęt można już przywozić od godz. 15.00.

8. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

9. W przyszłą niedzielę przy naszym Gimnazjum odbędzie się „piknik rodzinny” w godz.  11.00 - 17.00 pod patronatem Burmistrza Kartuz. Zapraszamy

10. Intencja modlitewna dla Rodziny Żywego Różańca na miesiąc czerwiec: „módlmy się o nawrócenie grzeszników”

11. Zapowiedzi: „W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Mateusz PRYCZKOWSKI ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne”.

12. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. wieczornej. Dyżur mają rodziny: Aleksandry Warczak, Ewy Okroj i Magdaleny Wydrowskiej

13. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest  „Pielgrzym” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci nowy „Mały Pielgrzym”

14. Dnia 6 czerwca - we wtorek na zakończenie Białego Tygodnia jedziemy z dziećmi I-komunijnymi do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapraszamy chetnych na pielgrzymkę. Koszt od osoby 70,- zł.

15. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i zapraszamy ponownie a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.