26. 06. 2016 - XIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca.

2. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

- jutro - Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- we wtorek - św. Ireneusza, bpa i m.

4. W środę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.  U nas Msze św. o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 19.00. Niech nasz udział w Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej - papieżowi Franciszkowi. Kolekta w tym dniu tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (dawne świętopietrze). Serdecznie zapraszamy. W Chmielnie odpust parafialny, suma o godz. 11.00

5. W tym tygodniu z Dni Eucharystycznych przypadają:

- I piątek miesiąca - poświęcony Boskiemu Sercu Pana Jezusa z Komunią św. wynagradzającą i modlitwą za misje. Z rana ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych. Od godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. Ipiątkowej a o godz.19.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kolektą na misje.

- I sobota miesiąca - poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą Św. odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata, a który poprowadzi Róża Matek pani Syldatk.  Zapraszamy.

6. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny: Urszuli Sypion, Bernadety Walkusz i Marii Piernickiej

7. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest „Pielgrzym”, nowy „Gość Niedzielny,  dla młodzieży „Miłujcie się” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Pielgrzym”.

8. Powoli zbliżamy się do naszego Wielkiego Kaszubskiego Odpustu w dniach od16 - 25 lipca. Już program jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.

9. Prosimy o przygotowanie 2 girland po 20 m, a więc Pomieczyńska Huta - lewa strona - odpowiedzialnym jest pan Mariusz Kasprzak  i prawa strona - odpowiedzialnym jest pan Piotr Markowski. Girland przy głównym wejściu proszę wykonać z gałązek tui. Można obskubać z ogrodu plebańskiego. Proszę je przywieźć w piątek przed odpustem na godz. 14.00 czyli 15 lipca

10. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec dla Rodziny Żywego Różańca przy naszej Parafii: „ Módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie Kaszubskiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w naszym Sanktuarium oraz o łaski Ducha św. dla O. Benedykta Belgrau - karmelity z Krakowa a który duchowo poprowadzi nas przez ten czas odpustowy”.

11. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą świąteczną Eucharystię; życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie.