20. 07. 2014 - XVI Niedziela Zwykła - Kaszubski Odpust ku czci Pani Sianowskiej

1. Dzisiaj wraz z pielgrzymami z różnych zakątków naszej pięknej Ziemi Kaszubskiej przeżywamy doroczny odpust ku czci M.B. Szkaplerznej Pani Sianowskiej. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie nasz Arcypasterz - Ks. Bp dr Ryszard Kasyna. Początek uroczystości w Sanktuarium skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego. Po Mszy św. procesyjnie wrócimy do Sanktuarium i tam w kościele nastąpi pożegnanie pielgrzymów i przyjęcie do Świętego Szkaplerza.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza Św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy na godz. 20.30 na Różaniec Św., a po Różańcu o 21.00 odprawimy Apel Sianowski z procesją maryjną ze świecami na Placu Pielgrzymkowym. Proszę przynieść ze sobą świece i książeczkę „Nieustająca Nowenna”.

3. Trwamy do przyszłej niedzieli w Oktawie naszego Wielkiego Odpustu. Godziny nabożeństw codziennie są takie same:

7.3 0 – śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

8.00 – Msza Św. z kazaniem

9.30 – odmawiamy Różaniec Św.

10.00 – Msza Św. z kazaniem

18.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia albo zamiennie Droga Krzyżowa

19.00 – Msza Św. z kazaniem

20.30 – odmawiamy Różaniec Św.

21.00 – Apel Sianowski z procesją ze świecami po placu pielgrzymkowym.

Codziennie są dwie uroczyste Msze Św. – o godz. 10.00 i o 19.00 z kazaniem O. Izydora. Zmieniać się będą jedynie poszczególne grupy objęte naszą modlitwą. I tak:

- w poniedziałek zapraszamy rodziców z dziećmi; po Mszy Św. błogosławieństwo dzieci i niemowląt.

- we wtorek zapraszamy narzeczonych i zakochanych oraz poszukujących tej drugiej połowy

- w środę zapraszamy członków wszelkiego rodzaju Bractw i Stowarzyszeń Religijnych: Żywy Różaniec, czcicieli Bożego Miłosierdzia, III zakon Św. Franciszka, Bractwo Świętego Szkaplerza….

- w czwartek na Mszę Św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Wiesław z Pelplina zapraszamy kapłanów, diakonów, kleryków, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św., lektorów i ministrantów oraz wiernych. Natomiast na 19.00 – zapraszamy wszystkich Strażaków z rodzinami.

- w piątek zapraszamy małżonków obchodzących jubileusze; odnowimy przyrzeczenia ślubne

- w sobotę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00 naszych rolników z całego powiatu a na 19.00 – kierowców i poszkodowanych w wypadkach. Po Mszy Św. odprawimy obrzęd poświęcenia pojazdów.

- w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców (prosimy, aby przedstawiciel przed Mszą św. w zakrystii zgłosił swe przedsiębiorstwo, byśmy wiedzieli za kogo mamy się modlić we Mszy św.), a na Sumę o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich samorządowców. Będzie to ich już VI zorganizowana pielgrzymka do Pani Sianowskiej. Sumie przewodniczyć będzie Ks. Bp Antoni Długosz z Częstochowy.

- w poniedziałek za tydzień odprawimy Mszę św. na Cmentarzu Parafialnym za naszych bliskich zmarłych o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Sprzątanie kościoła  w sobotę o godz. 11.30. Dyżur mają rodziny: Agnieszki Krampa, Renaty Stenka i Lucyny Sobczak

5. Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, „Pod płaszczem Maryi” dla noszących szkaplerz. Jest jeszcze kalendarz maryjny na Rok 2015, w cenie 4,- zł

6. W niedzielę - 27 lipca gościć będziemy  33 Kaszubską Pielgrzymkę Pieszą z Helu na Jasną Górę.  Zwyczajem lat poprzednich przyjmiemy ich życzliwie i gościnnie na nocleg. Prosimy zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów i ile osób,  w myśl staropolskiego porzekadła: ”Gość w dom – Bóg w dom”.

7. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Odpustową Eucharystię. Życzymy wiele duchowych przeżyć oraz udanego wypoczynku na łonie natury czy wśród swoich i zapraszamy ponownie zwłaszcza teraz w Oktawie naszego Odpustu, a Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli.