19.11.2017 - 33 Niedziela Zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- jutro – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- we wtorek – Ofiarowanie N.M.P.

- w środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronalne święto naszego organisty, pana Mateusza

- w piątek – św. męczenników z Wietnamu

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. do plebanii zapraszamy naszych katechetów.

4. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Rodziców św. Siostry Faustyny. Serdecznie zapraszamy

5. W sobotę przypada 25ty dzień w miesiącu, a w naszej sanktuaryjnej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Mszą św. odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza członków Duchowej Adopcji

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość „Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata”. Na Sumie, przed wystawionym Najśw. Sakramentem, odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa z Aktem Poświęcenia całej naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Serdecznie zapraszamy.

7. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Swój dyżur mają rodziny ze Staniszewa: Ewy Stenka, Agnieszki Krampa i Genowefy Czech

8. Na stoliku pod chórem polecamy prasę katolicką; jest nowy „Pielgrzym”,Gość Niedzielny” z kalendarzem a  dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”  i „Mały Pielgrzym”. Polecamy kalendarz na 2018 i książkę pt. „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo” w cenie 20,- zł (dla ludzi o mocnych nerwach).

9. Zmarł nasz parafianin śp. Witold Dejk z Głusina Stążek. Pogrzeb przewidziany jest na wtorek. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

10. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię i życzymy wszystkim miłej niedzieli.