07. 02. 2016 - V Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy doroczny Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu pod hasłem: „Nie dajcie się zniewolić”. Niech ta intencja towarzyszy nam podczas całego Wielkiego Postu, bo pod tym względem mamy za co Panu Bogu wynagradzać.

2. Kończy się tegoroczny karnawał!  Dlatego dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo wynagradzające za grzechy karnawału, które potrwa do wtorku przed Środą Popielcową.  O godz. 17.00 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramenty i cicha Adoracja do wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

3. Jutro i we wtorek tak samo rozpoczniemy Adorację o godz. 17.00 i potrwa do wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy. Mamy 3 dni po jednej  godzinie. Znajdźmy czas na bycie sam na sam ze  swoim Bogiem, ofiarujmy chociaż tych 10 minut, a przecież każdy z nas ma za co Panu Bogu wynagradzać. Jeżeli nie dzisiaj to w poniedziałek albo we wtorek, ale nikogo z nas tutaj nie może zabraknąć.

4. Środa Popielcowa otwiera święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. U nas Msze Św. z posypaniem głów popiołem rano o 8.00, o 16.00 dla dzieci i młodzieży oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu kolekta jest naszą jałmużną postną.

5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny”, a dla dzieci: „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny”

7. „Nauki przedślubne” dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym kościele sanktuaryjnym odbędą się w Domu Pielgrzyma w najbliższą sobotę 21 lutego po Mszy św. wieczornej tj. około 19.00 i w niedzielę 22 lutego po Sumie o godz. 12.00. Zapraszamy

8. Resztę ogłoszeń podamy w Środę Popielcową …

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie.