29. 05. 2016 - IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, dzieci z klasy III przeżywają swoją uroczystą I Komunię św. na Sumie o godz. 11.00. Drogich parafian, którzy nie są związani z I Komunią dzieci, prosimy o wybranie innej godziny Mszy św. niż 11.00.

2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.00, gdzie gospodarzami będą dzieci Ikomunijne. Serdecznie zapraszamy

3. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę w 5 niedzielę miesiąca z przeznaczeniem na nowobudujące się kościoły w Diecezji.

4. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza Święta w połączeniu z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, odprawimy obrzęd błogosławieństwa wianków.

5. We wtorek dzieci z klasy IV przeżywają swoją 1 rocznicę uroczystej I Komunii św. Zapraszamy dzieci, ich rodziców i rodzeństwo na Mszę św. w ich intencji dziękczynnej na godz. 17.00. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne :

- I czwartek miesiąca - będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz.18.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Matek pani Wickiej. Zapraszamy.

- I piątek miesiąca, zbiega się z  uroczystością Najśw. Sercu Pana Jezusa. Z rana odwiedzimy naszych chorych w ich domach. Okazja do spowiedzi Ipiątkowej od godz. 16.00 do godz. 17.00. Potem Msza św. dla dzieci i młodzieży a o godz. 19.00 Msza św. wieczorna z wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz kolektą i modlitwą za misje. Zapraszamy

- I sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.30 odmówimy Różaniec św. wynagradzający za nasze grzechy i całego świata, który poprowadzi Róża Matek pani Szreder. Zapraszamy.

7. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny: Kamili Szuta, Anny Sawickiej i Alicji Wydrowskiej

8. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest  „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” a dla dzieci nowy „Mały Pielgrzym” i „Mały Gość Niedzielny”.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce „Dzień Dziękczynienia”. Przed kościołami w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka na dokończenie świątyni „Opatrzności Bożej” w Warszawie. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

10. Zmarła nasza parafianka śp. + Agnieszka Sikora z Głusina. Pogrzeb jutro o godz. 10.00. O godz. 9.30 Różaniec żałobny i okazja do spowiedzi św. Polecajmy jej duszę łasce Bożego miłosierdzia

11. W poniedziałek - 6 czerwca,  o godz. 5.00 rano sprzed kościoła wyjeżdżamy z pielgrzymką dzieci Ikomunijnych do Lichenia. Kompletujemy drugi autobus i chętnych zapraszamy do pielgrzymowania razem z nami. Koszt 60 zł,- od osoby

12. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą świąteczną Eucharystię; życzymy wszystkim dostąpienia „odpustu zupełnego” z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zapraszamy ponownie.