22.04.2018 - IV Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj, 22 kwietnia w naszym kartuskim dekanacie odbywa się zbiórka publiczna na rzecz HOSPICJUM w Kartuzach w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, którą przeprowadzają wolontariusze. W naszej parafii też są. Prosimy ich zauważyć! Biuro hospicjum jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 10.00, w plebanii parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Jest również możliwość odpisania 1% podatku na działalność hospicyjną.

2. Dzisiejszą Niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele Chrystusowym, który mamy przeżyć pod hasłem: „ Idźcie i głoście”

3. Podczas tego Tygodnia szczególnie prosić będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. Jutro przypada uroczystość „św. Wojciecha, bpa i męczennika”, głównego patrona Polski i dzień imienin Ojca św. Franciszka i ks. Wojciecha - proboszcza z Wielkiego Mędromierza

5. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jerzego, męczennika i dzień imienin naszego wikariusza  ks. Jerzego

6. We wtorek - po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych. Obecność obowiązkowa.

7. W środę przypada święto kościelne - św. Marka Ewangelisty z modlitwą o dobre urodzaje, na którą zapraszamy naszych rolników.

8. W środę przypada 25 dzień miesiąca, a w naszej parafii Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec św. w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją a który poprowadzi pani Aleksandra Marczyńska. Zapraszamy

9. W czwartek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.30 odmówimy Różaniec Św. o powołania z naszej parafii, który poprowadzi Róża Ojców pana Kazimierza Szwaby z Koloni. Serdecznie zapraszamy.

10. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, diakon Mateusz Pryczkowski ma otrzymać świecenia prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać święcenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie. Dziś zapowiedź druga.

11. Organizujemy wyjazd autokarem do Pelplina na świecenia. Zapisy już trwają w zakrystii. Koszt - od jednej osoby 20 zł.

12. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Dyżur mają rodziny: Joanny Drywa, Danuty Wenta i Sabiny Gronda.

13. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest nowy „Pielgrzym”, „Gość Niedzielny” i „Miłujcie się” a dla dzieci nowy „Mały Pielgrzym” z płytą  i „Mały Gość Niedzielny” oraz pamiątki z Sanktuarium

14. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów. Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą niedzielną Eucharystię. Życzymy wszystkim miłego dnia  i zapraszamy ponownie.