26. 02. 2017 - VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 50ty Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu”Niech ta intencja towarzyszy nam podczas całego Wielkiego Postu, bo pod tym względem mamy za co Panu Bogu wynagradzać.

2. Kończy się tegoroczny karnawał!  Dlatego dzisiaj rozpoczniemy  nabożeństwo wynagradzające za grzechy karnawału, które potrwa do wtorku przed Środą Popielcową.  O godz. 17.00 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha Adoracja do wieczornej Mszy św. Zapraszamy

3. Jutro i we wtorek tak samo rozpoczniemy Adorację o godz. 17.00 i potrwa do wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy. Mamy 3 dni po jednej  godzinie. Znajdźmy czas na bycie sam na sam ze  swoim Bogiem, ofiarujmy chociaż tych 10 minut, a przecież każdy z nas ma za co Panu Bogu wynagradzać. Jeżeli nie dzisiaj to w poniedziałek albo we wtorek, ale nikogo z nas tutaj nie może zabraknąć.

4. Środa Popielcowa otwiera święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. U nas Msze Św. z posypaniem głów popiołem rano o 8.00, o 16.00 dla dzieci i młodzieży oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu kolekta jest naszą jałmużną postną.

5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

6. Na stoliku pod chórem polecamy Waszej uwadze prasę katolicką. Jest  „Pielgrzym” , „Gość Niedzielny”, dla młodzieży: „Miłujcie się” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Jest gratisowy - nowy numer miesięcznika: „Dobre Nowiny”

7. „Nauki przedślubne” dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w naszym kościele sanktuaryjnym odbędą się w Domu Pielgrzyma w najbliższą sobotę 4 marca po Mszy św. wieczornej tj. około 19.00 i w niedzielę 5 marca po Sumie o godz. 12.00. Zapraszamy

8. Resztę ogłoszeń podamy w Środę Popielcową …

9. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych Zacnych Gości i Pielgrzymów.  Dziękujemy za to, że wybraliście nasze Sanktuarium na dzisiejszą Eucharystię. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i zapraszamy ponownie.